تولید کننده تجهیزات التراسونیک
فاپن
استخراج کورکومین زردچوبه به کمک التراسونیک

کورکومین یک فیتوشیمیایی دارویی و غذایی است که در ریزومهای Curcuma longa وجود دارد.  کورکومینِ زردچوبه که منشا رنگ زرد این ادویه هم هست، همچنین خاصیت آنتی‌اکسیدانی، ضد ویروسی، ضد قارچ و حتی ضد سرطان نیز دارد.  کورکومین، در تسکین علائم افسردگی مانند خلق و خوی پایین و اضطراب نقش دارد

برای عملکرد بالای استخراج ، فراصوت کارآمدترین روش است. استخراج به کمک  اولتراسونیک، منجر به ایجاد کیفیت بالا، عملکرد بالا در زمان پردازش کوتاه می شود.

جداسازی به کمک  اولتراسونیک کورکومین

 استخراج به کمک اولتراسونیک یک جایگزین بسیار کارآمد برای تکنیک های استخراج متداول مانند  Maceration، استخراج با حلال گرم یا استخراج با سوکسله است. جداسازی فراصوت کورکومین و کورکومینوئیدها از گیاه کورکوما (به عنوان مثال Curcuma longa ، ،Curcuma amada )  یک فرایند کارآمد، سریع و آسان است. در مقایسه با استخراج  سوکسله و استخراج دسته ای معمولی، در استخراج با کمک اولتراسونیک، عملکرد کورکومین به طور قابل توجهی افزایش یافته و در یک زمان استخراج کوتاه تر، برتری بیشتری دارد. برای استخراج سازنده های گیاهی با استفاده از اولتراسونیک، از حلال های مختلفی از جمله آب، حلال های آبی، اتانول، متانول، گلیسیرین و غیره می توان استفاده کرد.

مزایای استخراج کورکومین به کمک اولتراسونیک:

  • پربازده
  • استخراج سریع
  • عملکرد ایمن
  • اجرای آسان Ultrasonicator UIP1000hdT

 روش استخراج کورکومین به کمک اولتراسونیک

فرآیند استخراج اولتراسونیک با تجهیزات پیشرفته اولتراسونیک  شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) امکان کنترل کامل پارامترهای فرآیند مانند دامنه جابه جایی نوک پروب، دما ، فشار و انرژی ورودی را فراهم می کند. برای استخراج به کمک اولتراسونیک، پارامترهای جانبی مانند اندازه ذرات ماده اولیه، نوع حلال، نسبت جامد به حلال و زمان استخراج می توانند به راحتی با تنوع زیاد و برای بهترین نتیجه بهینه شوند. از آنجا که استخراج به کمک اولتراسونیک یک روش استخراج غیر حرارتی است، از تخریب گرمایی مواد فعال زیستی اجتناب می شود. به طور کلی، مزایایی مانند عملکرد بالا، زمان کوتاه استخراج ، دمای پایین استخراج و مقدار کم از حلال، فراصوت را به روش برتر استخراج تبدیل می کند. مشخص شده است که استخراج کورکومین به کمک التراسونیک از زردچوبه هنگام استفاده از فراصوت در یک فلوسل اولتراسونیک، و چرخش مداوم از درون سلول اتحت تابش التراسونیک، بسیار کارآمد و مفید است. دمای فرآیند در محدوده 60 تا 80 درجه سانتیگراد برای افزایش عملکرد عصاره مفید است.

التراسونیک فرآیند برتر است:

استخراج التراسونیک به عنوان یک روش پایدار که فقط به سرمایه گذاری با هزینه متوسط در ​​تجهیزات التراسوند نیاز دارد، بسیار عالی است. فرآیند مافوق صوت را می توان به صورت خطی در تولید صنعتی مقیاس بندی کرد. هزینه های حلال و انرژی برای فرآیند اولتراسونیک بسیار کم است. مزایای مهم دیگر بهره برداری آسان و ایمن، هزینه های اقتصادی و قابلیت تولید مجدد (تکرار پذیری) است که برای تولید استاندارد بسیار مهم است.

 فرمولاسیون لیپوزومی اولتراسونیک

کورکومین یک مولکول آبگریز و محلول در چربی است. این بدان معنی است که کورکومین باید به یک سیستم حامل دارو مانند لیپوزومها، نانو امولسیون ها ، نانو کره ها، نانوذرات پلیمری یا کمپلکس فیتو فسفولیپید فرموله شود. محلول های آبی کورکومین را می توان با افزودن سورفاکتانت ها، لیپیدها، آلبومین ها، سیکلودکسترین ها، بیوپلیمرها و غیره تهیه کرد. تهیه اولتراسونیک نانو امولسیون ها و سوسپانسیون های یکنواخت یک روش بسیار مؤثر برای فرمولاسیون کورکومین به کمپلکس های حامل دارو است. حامل های دارویی حلالیت ، جذب ، فارماکوکینتیک و فراهمی زیستی کورکومین را افزایش می دهند. با فرمول کردن کورکومین به کمپلکس های نانو، حلالیت در آب افزایش می یابد. 98000 برابر (در مقایسه با کورکومین آزاد در آب). تجمع نانو به میزان قابل توجهی قابلیت فراهمی زیستی و ثبات ذخیره کورکومین را بهبود می بخشد.

تجهیزات استخراج التراسونیک شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)  

شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)  همراه شما برای فرآیند استخراج از گیاهان است. خواه می خواهید مقادیر کمی برای تحقیق و تجزیه و تحلیل بگیرید یا حجم زیادی را برای تولید تجاری پردازش کنید، ما دستگاه استخراج اولتراسونیک مناسب را برای شما داریم. هموژنایزرهای آزمایشگاهی اولتراسونیک ما و همچنین التراسوند سازهای نیمه صنعتی و صنعتی ما دارای استحکام بالا ، استفاده آسان و ساخته شده برای کار 24در 7 روز هفته و 24 ساعته  هستند. طیف گسترده ای از لوازم جانبی مانند سونوترودها (نوک پروب) با اندازه ها و شکل های مختلف، سلول های جریان و راکتورها و تقویت کننده ها امکان تنظیم بهینه فرآیند استخراج خاص شما را فراهم می کند. همه دستگاه های التراسوند دیجیتال مجهز به نمایشگر لمسی رنگی ، کارت SD یکپارچه برای پروتکل گذاری خودکار داده ها و کنترل از راه دور مرورگر برای نظارت کامل بر فرآیند هستند.

با استفاده از سیستم های مافوق صوت پیچیده شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن)  استاندارد سازی فرآیند بالا و کنترل کیفیت ساده شده است. امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد شرایط فرآیند استخراج خود صحبت کنید! ما خوشحال خواهیم شد که با تجربه طولانی مدت خود در استخراج گیاهان به شما کمک کنیم! پردازنده های اولتراسونیک صنعتی با سلول های جریان با ما تماس بگیرید! / از ما بپرس! اطلاعات بیشتر بخواهید اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد همگن سازی اولتراسونیک درخواست کنید. ما خوشحال خواهیم شد که یک سیستم اولتراسونیک با نیازهای شما ارائه دهیم.

دانستنیهای قابل توجه درباره استخراج به کمک التراسونیک

التراسوند و اثرات استخراج آن

استخراج با کمک مافوق صوت بر اساس اصل حفره سازی صوتی (کویتاسون) است. هنگامی که امواج التراسونیک با قدرت بالا (فرکانس پایین، شدت زیاد التراسونیک) به یک محیط مایع یا خمیر مانند برخورد می کنند، امواج سینوسی در فشار بالا (فاز غلظت) و فشار کم (فاز ترقیق) را به طور متناوب ایجاد می کنند. در طول این دوره های تناوب با فشار بالا / فشار کم ، حباب های خلأ در چرخه های مختلف ایجاد و رشد می کنند. در نقطه ای که حباب ها نمی توانند انرژی بیشتری جذب کنند، به شدت فرو می ریزند. این فروریزش حباب و اثرات آن به عنوان حفره صوتی شناخته می شود. حفره سازی و فروریزش آن،  منجر بهن ایجاد میکروجت، نیروهای برشی، موجهای ضربه ای / دیفرانسیل فشار بالا، تشکیل رادیکال های آزاد، دمای شدید نقطه ای و جریان صوتی می شود. این شرایط شدید دیواره های سلولی را می شکند و منجر به انتقال جرم می شود تا مواد داخل سلولی به داخل حلال منتقل شوند.

حلال های ضعیف (ملایم) و غیر سمی

عصاره های گیاهی ملایم و غیر سمی که برای اهداف دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان دارو و همچنین به عنوان مکمل های غذایی (مواد مغذی) به سرعت در حال رشد هستند. به منظور آزاد سازی ترکیبات مورد نظر از مواد گیاهی، باید آن را در یک حلال حل کرد. هنگامی که عصاره های مورد نظر از قسمت عمده مواد گیاهی خارج شده و به داخل حلال منتقل می شوند، می توان عصاره را تغلیظ کرد. استخراج به کمک اولتراسونیک را می توان به عنوان روش بدون حلال با استفاده از حلال آبی نام برد. عصاره های الکل و گلیسیرین هر دو غیر سمی و مؤثر هستند، که اغلب برای استخراج مواد غذایی، دارویی و مواد آرایشی استفاده می شوند. در رابطه با تولید عصاره های بسیار قوی ، سالم و غیر سمی، استفاده از یک روش استخراج کارآمد که امکان استفاده از حلال های ملایم و غیر سمی مانند آب، تری اسیل گلیسرول ها یا الکل را فراهم می کند، امری مهم است.

کورکومین

 کورکومین یک اولئورزین زردچوبه و یک رنگدانه طبیعی است که در ریزوم های گیاه تومری یافت می شود. از دیگر ترکیبات مهم کورکومینوئید می توان به demethoxycurcumin (DMC) و bisdemethoxycurcumin (BDMC) اشاره کرد. کورکومین را می توان از Curcuma longa ، Curcuma amada ، Curcuma ochrorhiza Val استخراج کرد. کورکومین را می توان از شبکه پلی ساکارید-لیگنین در زردچوبه گرفت. بنابراین، برای شکستن دیواره های سلول، یک روش استخراج قدرتمند مانند فراصوت لازم است تا ماده شیمیایی گیاهی فعال آزاد شود.

زردچوبه

زردچوبه (Curcuma longa) گیاهی است علفی و چند ساله از خانواده زنجبیل زنجبیلاسه. بومی هند و جنوب شرقی آسیا است. ریزوم های گیاه زردچوبه برداشت می شوند تا به عنوان ادویه و دارو استفاده شوند. زردچوبه ادویه ای است که رنگ زرد شدید خود را به کاری می دهد و هزاران سال است که در هند به عنوان ادویه آشپزی و همچنین دارویی استفاده می شود. پودر زردچوبه با عطر و طعم گرم، تلخ، فلفل مانند و عطر خاکی مشخص می شود. زردچوبه به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد درد ارزش زیادی دارد. علاوه بر کاربردهای آشپزی و دارویی، از زردچوبه به عنوان رنگ طبیعی استفاده می شود.

عصاره گیری پوسته کاکائو به کمک التراسونیک

استخراج اولتراسونیک روغن زیتون فوق العاده فرابکر

جوانه زدن سریعتر غلات با اولتراسونیک